Mom always said, "Eat your veggies." Listen to her.

All U.S. orders ship for just $4.20 + get FREE SHIPPING over $100!

Cheap Rolling Papers

Cheap Hemp Papers

Hemp papers can be inexpensive and high quality. Hemp usually burns slow and doesn't have additives or chemicals. Here's a list of the top hemp papers we carry and a breakdown on the price per paper and per booklet:

Raw

Raw Rolling Papers come in several sizes and feature a pure hemp paper. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $31.49 per box of 24 booklets with 32 papers in a booklet. 

That's 768 papers at $0.04 per paper!

Pure Hemp

Pure Hemp Rolling Papers are obviously pure hemp (as the name states). Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $31.49 per box of 25 booklets with 50 papers in a booklet. 

That's 1250 papers at $0.03 per paper!

Hempire

Hempire Rolling Papers are pretty new and are also cheap hemp rolling papers. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $28.49 per box of 25 booklets with 50 papers in a booklet 

That's 1250 papers at $0.02 per paper!

Cheap Rice Papers

Rice papers are popular because they burn evenly and are made of rice. This makes for a clean burn without chemicals or additives. Some examples of these papers are Elements papers. Here are some other examples of cheap rice rolling papers:

Elements

Elements Rolling Papers come in several sizes and are clean-burning, all-natural rice papers. Several sizes are available. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $23.49 per box of 50 booklets with 25 papers in a booklet. 

That's 1250 papers at $0.02 each!

Cheap Cellulose (transparent or clear) Papers

Clear rolling papers are relatively new to the rolling paper industry and aren't as cheap as hemp or rice papers, but they do look cool and burn nicely. Here are some examples of cheap clear rolling papers:

Klear

Klear Rolling Papers come in several sizes and are clear cellulose-based papers. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $33.49 per box of 24 booklets with 50 papers in a booklet. 

That's 1200 papers at less than $0.03 per paper!

Trip

Trip and trip2 papers are also clear and cellulose-based - relatively new to the rolling paper industry. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $31.49 per box of 24 booklets with 50 papers in a booklet. 

That's 1200 papers at less than $0.03 per 

Glass

Glass rolling papers are clear cellulose and are some of the slowest burning clear papers on the market. Cost breakdown for the most popular size (1 1/4) is $31.49 per box of 24 booklets with 50 papers in a booklet. 

That's 1200 papers at less than $0.03 per paper!